Institut politických a ekonomických studií
Home O nás Zpravodaj Články Média Akce Podpořte nás Kontakty Odkazy

Zodpovědná politika v době krize

07. 05. 2009, autor: Marie Jílková
Zodpovědná politika v době krize
V pondělí 11.května se v PS PČR konalo ekonomické fórum organizováno poslankyní M.Šojdrovou na téma: "Zodpovědná politika v době krize".

Ekonomická krize a její dopady na Českou republiku - takové bylo hlavní téma diskuze ekonomů a představitelů veřejného života v Poslanecké sněmovně PČR. Pozvání poslankyně Michaely Šojdrové přijali mimo jiné i ekonom Jan Švejnar, předseda Mezinárodní obchodní komory ČR Jaromír Drábek a děkan Národohospodářské fakulty VŠE Jiří Schwarz. Ekonomické fórum začalo ve 13 hodin v místnosti Státních aktů.

„Cílem akce bylo vytvořit platformu pro diskuzi ekonomů, politiků a odborníků z různých oborů lidské činnosti a pokusit se nalézt vhodný přístup k řešení ekonomické krize a jejích dopadů. Se zástupci zaměstnavatelů, zaměstnanců i s lidmi pracujícími ve veřejné správě jsme diskutovali o možnostech spolupráce při zmírňování tíživých dopadů krize v České republice,“ přiblížila program hlavní pořadatelka fóra, lidovecká poslankyně Michaela Šojdrová.

Ekonomické fórum nabídlo různé úhly pohledu na řešení právě probíhající hospodářské krize. Z globálního hlediska se nad krizí zamýšlel Jaromír Drábek z Mezinárodní obchodní komory, Jan Švejnar z institutu CERGE-EI se oproti tomu zabýval problematikou zodpovědné hospodářské politiky. Zástupci zaměstnavatelů, odborů a bank se měli možnost vyjádřit k navrhovaným opatřením a podílet se tak na formování zásadních kroků, které se jich bezprostředně týkají.

Akci pořádal IPES ve spolupráci s Nadací Konráda Adenauera.

Ke stažení: 090511_ek_forum_pozvanka.pdf