Institut politických a ekonomických studií
Home O nás Zpravodaj Články Média Akce Podpořte nás Kontakty Odkazy

Grilování kandidátů na předsedu KDU-ČSL

26. 10. 2010, autor: Marie Jílková
Pod palbou otázek sociologů, politologů, ekonomů novinářů a členů strany se před volebním sjezdem KDU-ČSL ocitnou kandidáti na předsedu. „Předsjezdové grilování" může napovědět, kdo z nich je tím nejvhodnějším kandidátem. Akce se uskuteční v pátek 12. listopadu od 16 hodin ve velkém sále Městské knihovny v Praze (Mariánské nám. 1/98, Praha 1) ve spolupráci IPES a KDU-ČSL.


Projekt „předsjezdového grilování“ kandidátů na předsedu zaštítila úřadující předsedkyně strany. „Kandidáty na předsedu strany pozvu k panelové diskusi s delegáty sjezdu a také s pozvaným politologem, ekonomem a sociologem. Měla by to být moderovaná diskuse, ve které se dozvíme víc než z jednoho sjezdového projevu,“ uvedla Michaela Šojdrová. „KDU-ČSL je skutečně na rozcestí a rozhodování o předsedovi bude klíčové. Chápu, že takové „grilování“ není pro kandidáty příjemné, ale v roli předsedy je budou čekat mnohem těžší chvíle," dodala Šojdrová.

Role moderátora se ujme známý novinář Milan Šíma. Kromě pozvaných novinářů a politologů budou moci klást dotazy také členové a příznivci strany. Ti, kteří se nebudou moci akce zúčastnit osobně, mohou klást dotazy již nyní na emailové adrese grilovani@kdu.cz nebo prostřednictvím sociální sítě Facebook. Celé předsjezdové grilování pak bude moci veřejnost sledovat online na webových stránkách KDU-ČSL.